VPS hosting

Co je VPS?

VPS znamená Virtual Private Server. Je to virtuální server který běží na hardwaru, který poskytneme. Nemusíte se starat o nastavení ani údržbu hardwaru. Naše VPS jsou postaveny na technologii XEN

Nabízíme jak “self-maintained” (uživatel si server spravuje sám) tak “fully managed” (staráme se o chod serveru) servery. V prvním případě se uživatel stará o VPS sám, včetně instalace OS a následné správy. V jiném případě zajistíme buď instalaci, nebo i následnou správu. V obou případech je vlastníkovi VPS umožněn plný přístup (root / administrator) k serveru.

Ceny

Stejně jako všechny ostatní služby, které poskytujeme je VPS hosting velmi flexibilní a je možné se domluvit prakticky na jakékoliv konfiguraci. Nicméně, vzhledem k tomu že všichni chtějí vidět nějakou cenu, tak zde uvádíme základní konfiguraci včetně extra rozšíření a jejich ceny:

Self maintained

Basic server
Nejmenší konfigurace: 100GB RAID1 storage, 1CPU, 2048MB ram 190KC (7 EUR) měsíčně

Rožšíření
100GB RAID1 storage – 100KC (3EUR) měsíčně
50GB backup storage – 60KC (2EUR) měsíčně

Konektivita
Můžete být buď zdarma ve sdílené síťi (v případě že nepotřebujete přímý přístup k VPS zvenčí – aplikační server), v tomto případě se server může připojit k internetu pomocí NAT a může mít http/ftp proxy.

V případě že potřebujete přímý přístup, je možné pořídit 1 pevnou IP (IPv4 + IPv6) adresu za poplatek 60KC (2EUR) měsíčně.

Operační systémy

Na technologii XEN lze bez problémů provozovat veškeré distribuce systému Linux v paravirtualizovaném módu.

Je také možnost hostovat MS Windows servery, v jejich případě je ale potřeba přístup k GPU a větší RAM, cena se pohybuje od 390 měsíčně (+ cena licence, v závislosti na verzi).

Shell hosting

Potřebujete provozovat jednoduchou UNIX aplikaci jako je IRC bouncer, nebo bot a nepotřebujete celý server? Umožňujeme tzv shell hosting, ve kterém má uživatel pouze standardní uživatelský přístup na server sdílený s ostatními uživateli, na kterém lze podobné aplikace provozovat. Instalace jakéhokoliv SW a knihoven které na systému chybí je samozřejmě na vyžádání možná, stejně jako založení neomezeného počtu aplikačních uživatelů.

Cena shell hostingu se pohybuje od 40KČ měsíčně, v závislosti na složitosti aplikací, které jsou provozovány.

Your IT in our hands