VPS hosting

Co je VPS?

VPS znamená Virtual Private Server. Je to virtuální server který běží na hardwaru, který poskytneme. Nemusíte se starat o nastavení ani údržbu hardwaru. Naše VPS jsou postaveny na technologii XEN

Nabízíme jak “self-maintained” (uživatel si server spravuje sám) tak “fully managed” (staráme se o chod serveru) servery. V prvním případě se uživatel stará o VPS sám, včetně instalace OS a následné správy. V jiném případě zajistíme buď instalaci, nebo i následnou správu. V obou případech je vlastníkovi VPS umožněn plný přístup (root / administrator) k serveru.

Ceny

Stejně jako všechny ostatní služby, které poskytujeme je VPS hosting velmi flexibilní a je možné se domluvit prakticky na jakékoliv konfiguraci. Ceny základní konfigurace včetně extra rozšíření:

Self maintained

Basic server
Nejmenší konfigurace: 100GB RAID1 storage, 1CPU, 2048MB ram 490Kč (19 EUR) měsíčně

Rožšíření
100GB RAID1 storage – 200Kč (9EUR) měsíčně
50GB backup storage – 100Kč (4EUR) měsíčně

Konektivita
Můžete být buď zdarma ve sdílené síťi (v případě že nepotřebujete přímý přístup k VPS zvenčí – aplikační server), v tomto případě se server může připojit k internetu pomocí NAT a může mít http/ftp proxy.

V případě že potřebujete přímý přístup, je možné pořídit 1 pevnou IP (IPv4 + IPv6) adresu za poplatek 120Kč (5EUR) měsíčně.

Operační systémy

Na technologii XEN lze bez problémů provozovat veškeré distribuce systému Linux v paravirtualizovaném, nebo HVM módu.

Je také možnost hostovat MS Windows servery, v jejich případě je ale potřeba přístup k GPU a větší RAM, cena se pohybuje od 990Kč měsíčně (+ cena licence, v závislosti na verzi).

Your IT in our hands